Ankara Özel Erkek Öğrenci Yurtları

Ankara Özel Erkek Öğrenci Yurtları

Ankara Özel Erkek Öğrenci Yurtları

Ankara Özel Erkek  Öğrenci Yurtları  başkentteki üniversite  öğrenci sayısının son yıllarda açılan yeni üniversitelerle beraber bir hayli fazla olması sebebiyle özel erkek öğrenci yurdu fiyatları da ilimizde bulunan yurtlara göre farklılık göstermektedir. Özellikle pek çok özel üniversitenin ve Kredi ve Yurtlar Kurumu  yurtlarının da olduğu başkent Ankara, özel öğrenci yurdu bakımından da çok çeşitliliğe sahiptir. Sınavı kazanarak başkent Ankara’daki üniversitelerde okumaya hak kazanan öğrencilerin ailelerinin  bütçelerine göre değerlendirmeleri gözlemlenmektedir. Ankara Özel Erkek  Öğrenci Yurtları,  Ankara’nın başkent olması hem de konumu tüm şehirlere rahat ulaşım imkanı hızlı tren ve benzeri nedenlerle kolaydır.

Çünkü Colomb’un açtığı yol üzerinden giden Avrupalılar emperyal yayılmalarını ve keşiflerini onu örnek alarak katliamlar üzerinden sürdürmüşlerdir. Colomb aynı zamanda Avrupa merkezciliği ve bireyciliğin sembol isimlerinden biri olarak kilise sonrasında yeni Avrupa hegemonyası ve insan tipolojisinin nasıl olacağının örneğini göstermiştir.

Bahama adaları, Haiti, San Salvador ve Küba kıyılarına yaptığı ilk seyahatlerde yerli halkı temas kurmuş bu seyahatlerinde yerli halk için günlüğüne şu kayıtları düşmüştü:

“Onlara kılıçlarımızı gösterdik.Ankara Özel Erkek  Öğrenci Yurtları Demir silahları ilk kez gördükleri anlaşılıyor. Kesmenin ne demek olduğunu bilmediklerinden, bazıları kılıçların keskin tarafını tutunca ellerini kestiler.  Bu insanlar ne herhangi bir mezhebe bağlılar ne de puta tapıyorlar. Kötülüğü tanımıyorlar, birbirlerini öldürmeyi bilmiyorlar. Hiç silahları yok… Kızılderililer son derece sade, dürüst ve eli açık insanlar. Herhangi birinden sahip olduğu herhangi bir şey istenince hemen veriyorlar. Kötülüğün ne olduğunu hiç bilmiyorlar, çalmıyorlar, öldürmüyorlar. Komsularını kendileri kadar çok seviyorlar. Her zaman gülümsüyorlar.”

Colomb günlüklerinde yerli halkın beyazAnkara Özel Erkek  Öğrenci Yurtları Avrupa ırkından çok farklı olduğunu kendilerini misafir eden bu insanlara hediyeler verdiklerini söylemektedir. Fakat bu hediyeler veba mikrobu taşıyan giysiler olduğu çok sonradan öğrenilecektir. Kilise tarihçilerinden Bartolome de Las Casas, Kolomb’un iyi bir Hıristiyan olmadığını, yerli halka Hıristiyanlığı yaymak yerine onları öldürdüğünü adamlarından 40 tayfayı Haiti’de bıraktığını 500 kadın ve erkekten oluşan yerli halkı teşhir için İspanya’ya getirdiğini söylemektedir.

Colomb’un 1493-1496 tarihleri arasında gerçekleştirdiği ikinci gezi bir katliam örneğidir. Ankara Özel Erkek  Öğrenci Yurtları 17 gemi ile Küba, İspanyol adaları,Haiti ve Jamaika’ya gelir. Beraberinde savaşçı ve ateşli silahlar getirmiştir. Haiti’de yerli halk Awarklara salgın mikrobu taşıyan hediyeler verilir. Awarklar, Colomb’un niyetini anlamakta gecikmezler ve mukavemet ederler. Toplu, tüfekli, zırhlı İspanyol savaşçısı iki ay içerisinde 50 bin yerliyi katleer. Daha sonra Kolomb Hispania denilen bölgeye yönelir ve katliamlarını burada devam ettirir. Bu adalarda yaşayan halkın üçte biri bu katliamlardan üçte biri de Avrupalıların getirdikleri salgın mikrobundan hayatını kaybeder.

 

www.eyubogluyurt.com

 

http://www.eyubogluyurtlari.com.tr/


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir