ODTÜ Erkek Yurtları Ankara

ODTÜ Erkek Yurtları Ankara

 

ODTÜ Erkek Yurtları Ankara

http://www.eyubogluyurt.com

http://www.eyubogluyurtlari.com

Beştepe Yurt

Orta Doğu Teknik Üniversitesi 15 Kasım 1956 tarihinde, zamanın başbakanı Adnan Menderes ve bir grup akademisyen tarafından Ankara’da kurulmuş bir devlet üniversitesi. 1956 tarihinde “Orta Doğu Yüksek Teknoloji Enstitüsü” adıyla eğitime başlamıştır. ODTÜ’de 41 lisans programının yürütüldüğü beş fakülte bulunmaktadır. Öğretim dili İngilizcedir. Her yıl, 94 farklı ülkeden belirli bir akademik dereceye sahip 1,700‘den fazla öğrenci ODTÜ’ye devam etmektedir. ODTÜ son derece saygı gören uluslararası bir araştırma üniversitesidir. Her yıl ülke çapında yapılan Üniversite Giriş Sınavları’na giren en yüksek puanlı 1000 öğrencinin 1/3’ünden fazlası ODTÜ’yü tercih etmektedir. Kampus alanı 45.000 dekar (4500 hektar), orman alanı ise 30.430 dekar (3043 hektar) büyüklüğündedir. ODTÜ Kampusu Ankara-Eskişehir Otoyolu üzerinde bulunmaktadır. Ankara’nın en gözde. sakin . güvenilir ve her bölgeye  ulaşımı kolay olan Etüboğlu Beştepe Erkek Öğrenci yurdumuz.Orta Doğu Teknik Üniversitesine 3 km uzaklıktadır.

Odtü’lülerin temel değerleri; Bilimsel Özgürlük,Bilinçli Özgüven,Dayanışmacı Bireysellik,Doğal Çevreye Duyarlılık,Güvenilirlik,İnsana Saygı,Liyakat,Sorgulayıcı Yaklaşım,Toplumsal Sorumluluk,Yenilikçilik ve Öncülük,Yerleşke Mirasına Bağlılık,Yüksek Akademik Nitelik’ dir.

 

Eyüboğlu Erkek Öğrenci Yurtları ,eski yıllara dayanan otel işletmeciliği tecrübesini,özel yurt işletmeciliğine yansıtarak, otel konseptinde yurt işlemektedir.Birçok Devlet ve Özel Üniversitelere  konumu ile çok kolay ulaşma imkanı sağlamaktadır. Yurdumuz’da giriş ve çıkışlar kartlı sistem ve kameralarla takip edilmektedir.

 

Türkiye’nin başkenti olan Ankara birçok şehirden insanları barındırmakta olan çok kalabalık şehirlerin başında gelmektedir. tarihi kültürel yapısıyla Ankara gezilip görülmeye değer bir şehirdir.Ankara memur kenti olarakta bilinir .birçok kurum ve kuruluş Başbakanlık ,Cumhurbaşkanlığı,Türkiye Büyük Millet  Meclisi kısaca politikanın can damarı Ankaradır. Türkiye ile ilgili kararlar burada alınır. Ankara birçok özel ve devletin önemli üniversitelerinede ev sahipliği yapar. bunlar arasında Odtü , Gazi üniversitesi Ankara üniversitesi , Bilkent üniversitesi, Başkent üniversitesi ,Atılım üniversitesi,Tobb üniversitesi ,Hacettepe üniversitesi ,Ufuk üniversitesi, Ted üniversitesi , Yüksek ihtisas üniversitesi ve daha aklıma gelmeyen  birçok üniversite Ankara il sınırları içinde  bulunmaktadır.

 

Eyüboğlu öğrenci yurtları yılların verdiği deneyim ,kalite ile Ankara’da üniversite hayatına başlayan ve devam eden öğrencilerin ilk tercihleri olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. ODTÜ Erkek Yurtları Ankara .Birçok ODTÜ Öğrencisine kurumumuz da ev sahipliği yapmaktayız.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir