ÜLKEMİZDE EĞİTİM SORUNLARI

ÜLKEMİZDE EĞİTİM SORUNLARI

ÜLKEMİZDE EĞİTİM SORUNLARI

http://www.eyubogluyurt.com

ÜLKEMİZDE EĞİTİM SORUNLARI

Türkiyenin OECD ülkeleri arasında yapılan PISA (Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı) eğitim araştırmasında 65 ülkeden 44. sırada yer alması eğitim sorununu çözemediği ve bu konuda oldukça geri kaldığını gözler önüne seriyor.Ülkemizde Eğitim Sorunları çözülmesinde günübirlik politikalara değil kalıcı politikalara odaklanmalıyız. Hükümetten hükümete, hatta bakandan bakana her geçen gün farklı politikalar uygulanması eğitimimizi zaafa uğratmakta. Her şeyden önce eğitim sorunlarımız bir devlet sorunu olarak görülmeli ve eğitim politikamız hükümet değil, devlet politikası şeklinde yürütülmelidir.

Başka bir sorunumuz ise insanların yeteneklerine uygun mesleklere yönlendirilmemesi. İnsanlar mutlu olabilecekleri üniversitelere ve mesleklere değil çevresinin baskısıyla, o anki popüler meslek veya okul neyse ona yönlendiriliyor. Sonuçta insanlar ya sevmediği işi yapıyor yada okurken üniversitelerini bırakıp farklı bölümlere geçiyorlar. Üniversite sınavına giren gençlerin %35inin üniversite okuyan yada üniversite mezunlarından oluşması bu vahim tabloyu gözler önüne sermekte.

Eğitimde en önemli sorunlarımız dan biri öğretmen seçimidir. Öğretmen seçerken insanların o mesleği yapabilme kabiliyetlerini ve isteklerini de ölçen bir sistem geliştirebilmeliyiz. Akademik başarı gerekli olmakla birlikte yaşamsal başarı olmadan tek başına yetersizdir. Çünkü eğitim bir anlamda insanları hayata hazırlamaktır.

 

http://www.eyubogluyurtlari.com

Aklınız Onda Kalmasın ” sloganı ile yola çıkan  Eyüboğlu, eğitim sektöründe edindiği 30 senelik güven,deneyim ve uzmanlığını şimdi Eyüboğlu yurtlarına taşıyor.Öğrenci yurdu anlayışına yeni bir bakış getiren Eyüboğlu yurtları güven,konfor ve kaliteyi bir arada sunmaktadır.
Üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerimize tecrübeli yönetimi ve güler yüzlü personeliyle evlerindeki huzuru, uygun çalışma ortamlarını ve kendilerini geliştirecek ortamları sunmakta,bunun yanında öğrencilere maksimum konforu yaşatmaktadır.
Yurdumuzda, 24 saat güvenlik hizmeti, kapalı devre kamera ve elektronik kartlı geçiş sistemi ile sağlanmaktadır.
Her türlü konforun düşünüldüğü yurdumuzda fitness ve kondisyon salonu, PS4 ve her odada LCD TV bulunmaktadır.

Öğrencilerimize büyük şehir ortamının zorluklarından etkilenmeden kolay ulaşım imkanı sağlar.

– Gazi ve Ankara Üniversitesine yürüme mesafesinde olan yurdumuzun, diğer tüm üniversitelere tek vasıta ile hızlı ve rahat ulaşım imkanı mevcuttur.

– Emek metro durağına 300 metre
– Ankara Üniversitesi Merkez Kampüsü 2 km
– Gazi İletişim Fakültesine 1 km
– Gazi Mühendislik Fakülteleri 4.5 km
– Ankara Üniversitesi Diş Fakültesi 800 metre
– Tobb Üniversitesi 2 km
– AŞTİ 1 km
– Ankara Garı 2.7 km
– Yüksek İhtisas Üniversitesi 2.5 km
– Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi 2 km
– Odtü 3 km
– Bilkent 5 km
– Hacettepe 8 km
– Çankaya Üniversitesi 3.5 km
– Ankara Sosyal Bilimler ……. 3.92 km
– Hacı Bayram Beşevler ……. 1.40 km
– Lokman Hekim Üniversitesi ……. 2.78 km
– Kara Harp Okulu ……. 3.29 km

 

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir